9. hafta etkinlikler

Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi 2012

Cumartesi, 3 Mart, 2012 - 10:00 - Pazar, 4 Mart, 2012 - 18:00

Başarılı girişimcilerin başarı öykülerinin birinci ağızdan aktarılacağı bu etkinlikte geleceğin girişimcileri deneyimli girişimciler ile tanışacaklar, onların tecrübelerinden faydalanabilecekler.
Öğle Yemeği ve Ulaşım ücretsizdir. (Ücretsiz ulaşım sadece Kadıköy ve Taksim'den kalkacak servislerimiz için geçerlidir.) Sürprizler de ücretsiz.
Etkinliğimize katılım ücreti 5 TL olup, gelirin tamamı Van'daki depremzede vatandaşlarımıza yardım olarak gönderilecektir. ..

Detaylı bilgi ve katılım için:
http://www.facebook.com/events/234167836677079/

Etkinlik Yeri Bilgileri
Etkinlik Yeri: Sabancı Üniversitesi
Şehir: İstanbul

Robot Teknolojileri Zirvesi

Cumartesi, 3 Mart, 2012 - 10:00
 
Zirvenin içeriğinde Türkiye’deki teknolojik gelişmeler, robot teknolojilerinin üniversitelerdeki kullanım şekli, robot yarışmaları, Türkiye’de üretilen ilk robot kol, askeri teknolojilerde robotun yeri, Türkiye’nin ilk insansız hava aracı, robot teknolojilerinin endüstride kullanımı ve eğitimi, Türkiye’de yapılan ilk insansı robot, mekatroniğin Vizyon 2023’deki yeri gibi konular yer almakta.

Detaylı bilgi ve katılım için tıklayın

Etkinlik Yeri Bilgileri
Etkinlik Yeri: Üsküdar Gençlik Merkezi
Şehir: İstanbul

 Windows Server 2008 R2 DHCP Kurulumu

Perşembe, 1 Mart, 2012 - 21:00
 
Bu Web seminerinde Windows Server 2008 R2 DHCP Kurulum ve Yenilikler konusu işlenecektir.
Etkinlik Yeri Bilgileri
Etkinlik Yeri: Webiner
Şehir: Internet

Bilişimde Kariyer Fırsatları

Cuma, 2 Mart, 2012 - 19:30
 
- Bilişimde Kariyer Gelişimi İçin Neler Yapılmalı ve Püf Noktaları
- Bulut Bilişimde En Önemli 10 Kariyer,
- Bilişim Uzmanları için Krıtik Kariyer Fırsatları 
- Bilişimde yapılan en Büyük Hatalar
- Bilişim Odaklı Düşünce Yapısı
- Uluslararası Kuruluşların ise alım stratejileri
- Uluslararası Kuruluşlara Başvuru Yapmanın   Yolları ve dikkat edilecek hususlar.

Detaylar ve kayıt için tıklayın

Etkinlik Yeri Bilgileri
Etkinlik Yeri: Gelişim Platformu
Şehir: İstanbul

  

NOPcon Uni Bilgi Güvenliği Etkinliği

1 Mart Perşembe 13:00

NOPcon UNI ilk konferansını 1 Mart 2012 Perşembe Günü Saat 13:00 ' da, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleştiriyor. Kayıt Olmak İçin Tıklayın


 Etkinlik Programı
 1 Mart 2012
 • 13:00 - 13:30 Tanıtım ve Açılış Konuşması • 13:30 - 14:15 Hacktivist Gruplar ve Saldırı Teknikleri - Evren Yalçın (SignalSEC) • 14:30 - 15:15 İleri Seviye Zararlı Yazılımlar - Emre Tınaztepe (ZEMANA) • 15:15 - 16:00 Siber Silahlanma ve Ulusal Güvenlik - Celil Ünüver (SignalSEC)

  Etkinlik Detayı

  NOPcon Uni etkinliğinde siber silahlanma , zararlı yazılımlar ve hacktivist gruplar gibi güncel bilgi güvenliği konularına değinilecektir. Etkinliğin temel amacı yerel bilgi güvenliği topluluğunu canlandırmak , sektör çalışanlarını buluşturmak ve bilgi paylaşımını sağlamaktır. Etkinlik herkese açıktır, kayıt olarak ücretsiz katılabilirsiniz.
 •  PDF'ten Word'e, Excel'e Aktarımlar

  Çarşamba, 29 Şubat, 2012 - 11:00

  Bu haftaki Adobe eSeminerinde Acrobat X Pro kullanarak taranan dergi sayfasını OCR’dan geçmiş PDF haline getirmek,
  Ara-bul-değiştir ve manuel değiştirme araçlarını kullanmak, Biçimlendirme ile kopyala-yapıştır, PDF içinden sayfa çıkartıp Word’e dönüştürmek
  Tablo alıp Excel’e yapıştırmak, Hazır (basılı) bir sunumu tarayıp PowerPoint’e aktarmak gibi konuları inceleyeceğiz.

  Çarşamba saat  11:00′de burada!

  Etkinlik Yeri Bilgileri
  Etkinlik Yeri: Webiner
  Şehir: Internet

   Neden Sunucu Kullanmalıyız?

   Çarşamba, 29 Şubat, 2012 - 21:00

  Sunucu sistemlerin üretim ortamlarında ne kadar önemli bir yer aldığı ve neden kullanılması gerektiği bu Web seminerinde anlatılacaktır.

  Kayıt olmak için tıklayın

  Etkinlik Yeri Bilgileri
  Etkinlik Yeri: Webiner
  Şehir: Internet

  ISSA Güvenlik Seminerleri - Katmanlı Güvenlik Yaklaşımı

  Çarşamba, 29 Şubat, 2012 - 13:00

  Gündem
  13.00-13.45
  14.00-14.45
  Katmanlı Güvenlik Yaklaşımı
  Mustafa KOMUT - ISSA Türkiye İkinci Başkanı
  Güvenliğin Arkasındaki Psikoloji
  Ersun BAYRAKTAROĞLU - ISSA Türkiye Üye İlişkileri Direktörü

  Kayıt olmak için tıklayın

  Etkinlik Yeri Bilgileri
  Etkinlik Yeri: Microsoft İstanbul Ofisi
  Şehir: İstanbul

   Girişimciler Yuvarlak Masa Toplantıları - Entrepreneurs Roundtable 9

   Çarşamba, 29 Şubat, 2012 - 18:30

   Entrepreneurs Roundtable Istanbul toplantılarının 9.su Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde yapılacak. Bu toplantılar bilişim girişimcileri ile yatırımcıları biraraya getirmeyi amaçlıyor.

  Kayıt olmak için tıklayın

  Etkinlik Yeri Bilgileri
  Etkinlik Yeri: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü
  Şehir: İstanbul

   

  EMEA Intelligence 2012 Etkinliği 

  (29 Subat 2012 – 2 Mart 2012)

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), T.C. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu,  TÜTED (Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği) ve ABD Ticaret Bakanlığı resmi desteği ile 29 Şubat-2 Mart 2012 tarihleri aralığında Harbiye Askeri Müzesi, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ”EMEA Intelligence‘ uluslararası bir haber-alma, iletişim güvenliği, veri güvenliği, adli bilimler ve gözetim teknolojileri konferansı ve sergisidir. 


   Konuşmacılarımız ve katılımcılarımız arasında; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı,  Adli Tıp Kurumu, New York Polis Teşkilatı, ABD Adalet Bakanlığı, Microsoft, HP, FLIR, Sony, GE, HTCI, Ultrafine, Bilgi Güvenliği Akademisi, ESRI, ESI 911, Cellebrite, Veri Kurtarma, Ülkem, ATH Savunma, Komtera, Field Forensics ve daha birçok ulusal ve uluslararası profesyoneller yer almaktadır.

  Etkinlikte tartışılacak diğer konular arasında anayurt güvenlik, sınır güvenliği, istihbarat teknolojileri, kamu güvenliği, siber suç incelemeleri, iletişim ve haberleşme güvenliği, adli bilişim, elektronik savunma, sanayi casusluğu, veri kurtarma, kurumsal incelemeler, data modellemeleri, dijital tanımlama, teknik takip, karşı espiyonaj, video & ses analiz, kriptoloji ve daha bir çok alt başlık yer alıyor.

   Etkinlik websitesine www.emea-intelligence.com, etkinlik güncel konferans programına http://www.emea-intelligence.com/index.asp?dil=eng&islem=work linkinden ulaşabilirsiniz.

   Etkinlik kapsamında Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ tarafından “Real World Cyber Crime Investigation” eğitimi verilecektir. Eğitimle ilgili detay bilgi ve kayıt için http://www.bga.com.tr/emea-intelligence-real-world-cyber-crime-investigation-egitimi/

   III.Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim Konferansı

  (01 – 02 Mart 2012)

   Bilgi teknolojilerinde ortaya çıkan gelişmeler tüm kamu ve özel sektörü önemli biçimde etkilemekte, yapılan faaliyetlerin niteliğini değiştirmektedir. Günümüzde tüm işletmeler bilgi teknolojilerinden yararlanmalı, bilgi teknolojilerini iş hedefleri ile uyumlu hale getirmelidir. Bilgi Teknolojileri Yönetişimi olarak tanımlayabileceğimiz bu süreç işlemlerin daha etkin, hızlı ve güvenilir yapılmasına imkân tanırken, kendisine özgü bazı riskler de yaratmaktadır. Bilgi sistemleri ile bu sistemler üzerindeki işlem ve uygulamaların düzgün ve güvenilir bir şekilde çalıştığının güvencesi yaratılmalı, riskleri yönetecek kontrol mekanizmaları kurulmalı ve bu kontroller denetlenmelidir.

  Tüm bu konuların değerlendiridiği BTYD konferans serilerinin üçüncüsü İstanbul’da 1-2 Mart 2012 tarihlerinde Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir…
  İstanbul’da ilk kez yapılacak bu konferansa şimdiden göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve destek için tüm katılımcılara, konuşmacılara, destekleyen kuruluşlara ve sponsorlara sonsuz teşekkürler…”

  Etkinlik programına burada ulaşabilirsiniz.   http://btyd.org/tr/?page_id=99

  Kayıt için tıklayınız..

  Etkinlik ekletmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz...

  Hiç yorum yok

  Blogger tarafından desteklenmektedir.